Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

wywiad

Globalna gospodarka silniejsza od oczekiwań

słowa kluczowe: Pekao TFI, wywiad, Brexit, Piotr Sałata
Dodano: 11.04.2017

Mam wrażenie, że w ostatnich kilku latach nam wszystkim za bardzo udzielił się minorowy nastrój, potęgowany w ubiegłym roku ogólną niepewnością związaną z wynikiem referendum w Wielkiej Brytanii oraz z wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. A gospodarka w tym czasie „robiła swoje”, nie oglądając się na geopolitykę – dziś mamy tego pozytywne efekty – ocenia Piotr Sałata, zarządzający i analityk w zespole zarządzania portfelami akcyjnymi i zrównoważonymi w Pioneer Pekao TFI.

Obligacje: obowiązkowo w portfelu

Dodano: 02.11.2016

Obligacje są instrumentem finansowym, który przy odpowiednio długim horyzoncie inwestycyjnym przynosi przewidywalną stopę zwrotu. Dlatego należy je traktować jako element stabilizujący wartość inwestycji. Udział i rodzaj obligacji w portfelu powinien zależeć od indywidualnej sytuacji każdego inwestora: horyzontu i celu inwestycji, akceptacji ryzyka, ale także wieku, sytuacjizawodowej czy źródła dochodów – tłumaczy Radosław Cholewiński, zarządzający portfelem papierów dłużnych w Pioneer Pekao TFI S.A.

23 lata z funduszami Pioneer

Dodano: 08.04.2015

Z racji zawodowych doświadczeń nie podejmuję się przewidywania, w którym kierunku podąży rynek. Jedyna prognoza, której jestem pewny i która pozostanie zawsze aktualna, to ta, że systematyczne oszczędzanie jest najlepszą receptą na długoterminowe zabezpieczenie finansowe – mówi Tomasz Orlik, wiceprezes Zarządu Pioneer Pekao Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A. i Pioneer Pekao Investment Management S.A.

To był dobry rok dla funduszy - wywiad z Krzysztofem Lewandowskim

Dodano: 30.12.2014

W mijającym roku Polacy coraz częściej i śmielej inwestowali w fundusze. To spowodowało, że w czerwcu 2014 roku wartość aktywów netto funduszy inwestycyjnych na polskim rynku przekroczyła po raz pierwszy w historii granicę 200 mld zł.

Zawsze jest czas na akcje

Dodano: 23.10.2014

Przy inwestowaniu długoterminowym, szczególnie z myślą o emeryturze, ważnym składnikiem portfela są akcje. Co ciekawe, powinniśmy mieć w portfelu więcej akcji, niż nam się wydaje. Nic nie ogranicza bowiem lepiej ryzyka niż kilkunastoletni horyzont inwestycji – przekonuje dr Adam Drozdowski, zarządzający portfelami akcji w Pioneer Pekao Investment Management S.A.

Światowa mapa rynku obligacji

Dodano: 05.07.2014

Obligacje stanowią ważny komponent stabilizujący portfel inwestycji. Poziom zaangażowania w obligacje powinien zależeć przede wszystkim od naszej indywidualnej zdolności oraz skłonności do podejmowania ryzyka inwestycyjnego – mówi Radosław Cholewiński, zarządzający portfelem papierów dłużnych w Pioneer Pekao Investment Management S.A.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl