Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao
Jesteś w: Varia

Wielki Polak z Wielkopolski

słowa kluczowe: Hipolit Cegielski
Dodano: 14.04.2017

"Praca wszystko zwycięża” – głosi napis na pomniku przemysłowca i społecznika Hipolita Cegielskiego. Mniej osób zna go jako wybitnego filologa, autora m.in. Nauki poezji. W 2018 roku minie 150 lat od przedwczesnej śmierci zasłużonego Wielkopolanina, który genialnym przemysłowcem został… z historycznego przypadku.

Chirurg i patriota

słowa kluczowe: Seweryn Gałęzowski
Dodano: 18.11.2016

Niełatwa polska historia nie pozwoliła wielu bohaterom polskiego romantyzmu w pełni rozwinąć swoich talentów. Jednym z wyjątków jest Seweryn Gałęzowski, wybitny polski lekarz spod Kijowa. Choć był jednym z najbardziej znanych i najdroższych medyków – najpierw w Meksyku, później Paryżu – zawsze na pierwszym miejscu stawiał ojczyznę i los najuboższych.

Złota Polka

słowa kluczowe: sport, Halina Konopacka
Dodano: 09.08.2016

Podczas II wojny światowej wzięła udział w brawurowej akcji ratowania rezerw Banku Polskiego, gubiąc przy tym swój złoty medal olimpijski, pierwszy dla Polski po odzyskaniu niepodległości. Lekkoatletka, malarka, poetka, poliglotka. Niezwykle piękna i utalentowana kobieta – Halina Konopacka.

Wielki sport, wielkie pieniądze

Dodano: 05.08.2016

Przez wiele lat uzyskanie prawa do organizowania igrzysk olimpijskich czy mistrzostw świata uważane było za honor i powód do dumy. I chociaż ostatnio kilka wielkich wydarzeń kończyło się finansową klapą, nie brakuje chętnych do inwestowania w sportowe zmagania. Na sporcie wciąż można zarobić, a imprezy sportowe mogą być skutecznym narzędziem promocji miast i regionów.

Geniusz z pasją

Dodano: 30.07.2015

Chcieć to móc. Popularne powiedzenie doskonale pasuje do sylwetki Ernesta Malinowskiego – wybitnego inżyniera, projektanta i wykonawcy Centralnej Kolei Transandyjskiej. Wspinająca się z poziomu morza na wysokość blisko 5 kilometrów linia została okrzyknięta cudem XIX-wiecznej techniki.

Czy Rosji grozi bankructwo?

słowa kluczowe: Rosja, gospodarka światowa
Dodano: 14.07.2015

Gwałtowne pogorszenie się sytuacji gospodarczej Rosji w wyniku pozornie niezbyt radykalnych zachodnich sankcji nie powinno nas specjalnie dziwić. Rosyjska gospodarka, przy iluzji potęgi, wsparta jest bowiem na dość kruchych podstawach.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl