Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

strefa euro

Ożywienie na peryferiach Europy

Dodano: 05.07.2014

Jeszcze rok temu były pogrążone w problemach, dziś ich kondycja makroekonomiczna jest już znacząco lepsza. Peryferyjne kraje strefy euro – Grecja, Portugalia, Irlandia oraz Hiszpania – mają jednak do nadrobienia bardzo duży dystans. Jego skracanie może stanowić impuls rozwojowy dla całej strefy euro.

Eurodylemat

Dodano: 12.03.2013

Od lat toczą się u nas dyskusje, czy Polska powinna wstąpić do strefy euro, czy raczej pozostać przy złotym. Z formalnego punktu widzenia do przyjęcia wspólnej waluty już się zobowiązaliśmy, stając się członkiem Unii Europejskiej. Jednak potencjalnej daty wejścia do eurolandu nie wyznaczono do dziś.

CO Z TĄ UNIĄ? Koniec idealizmu – czas na decyzje

Dodano: 26.04.2012

Unia Europejska już dawno przestała być tylko obszarem wolnego handlu. Szczytna skądinąd idea wspólnoty narodów o wspólnych interesach i korzyściach oznacza również wzajemne ponoszenie odpowiedzialności, na co nie są jeszcze gotowe społeczeństwa krajów członkowskich.

CO Z TĄ UNIĄ? Tani kredyt i inne przyczyny kryzysu finansowego

słowa kluczowe: strefa euro, kryzys, gospodarka
Dodano: 24.04.2012

Kraje rozwinięte od zawsze miały przywilej taniego kredytu – rynek wierzy, że ryzyko ich niewypłacalności jest nikłe, nie żąda więc wysokiej premii. Problem w tym, że wraz z postępującym procesem rozszerzenia Unii Europejskiej do worka pt. „kraje rozwinięte” wrzucono kraje, które wcale aż tak rozwinięte nie są.

CO Z TĄ UNIĄ?

Dodano: 24.04.2012

Unia Europejska jest obecnie w największym kryzysie od czasów swego powstania w 1993 roku. Nie ma jednak jak dotąd zgody ani co do przyczyn obecnych problemów, ani sposobu ich rozwiązania.

Czy plan ratunkowy dla Grecji uratuje strefę euro?

Dodano: 28.12.2011

Kłopoty Grecji mają znaczenie także dla Polski, mimo że nasze banki nie kupowały greckich obligacji. Już dziś ponosimy skutki długoletnich zaniedbań kolejnych greckich rządów, które prowadziły krótkowzroczną politykę życia na kredyt.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl