Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

strategie inwestycyjne

Powrót do źródeł

Dodano: 07.03.2013

Niepewność na rynkach akcji sprzyja wysypowi ofert alternatywnych inwestycji. Warto być czujnym przy ocenie ich parametrów i pamiętać, że mogą one stanowić jedynie uzupełnienie, a nie bazę portfela. Kryzys nie zanegował bowiem uniwersalnej zasady: realizację indywidualnych celów inwestycyjnych zapewnić może tylko odpowiednio dopasowany profil inwestycji.

Strategia szyta na miarę

Dodano: 06.03.2013

Jako najstarsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce Pioneer Pekao TFI S.A. oferuje swoim klientom liczne możliwości inwestowania własnych pieniędzy. Blisko czterdzieści funduszy i subfunduszy oraz nowoczesne programy inwestycyjne i oszczędnościowe pozwalają optymalnie dopasować portfel inwestycyjny do potrzeb każdego klienta.

Oszczędzanie. Z podatkiem czy bez podatku?

Dodano: 04.09.2012

Inwestując długoterminowo, musimy również wziąć pod uwagę kwestię podatku. W Polsce dochody kapitałowe obłożone są 19-proc. podatkiem, popularnie zwanym od nazwiska pomysłodawcy „podatkiem Belki”. W praktyce oznacza to, że prawie 1/5 naszych zysków zasila budżet państwa zamiast naszego własnego.

Metodologia oceny, czyli jak powstają ratingi

Dodano: 01.08.2012

Ocena wiarygodności kredytowej instytucji lub państw jest zadaniem złożonym, wymagającym analizy dużej ilości danych. Profesjonalnie wykonana ocena ratingowa weźmie pod uwagę zarówno sytuację wewnętrzną, jak i zewnętrzną danego podmiotu.

Zainwestuj w mistrzostwa!

Dodano: 20.04.2012

Euro 2012 to niejedyna duża impreza sportowa w najbliższym czasie. Już w lipcu czekają nas letnie igrzyska olimpijskie w Londynie, a w 2014 roku mistrzostwa świata w piłce nożnej w Brazylii. Każde takie wydarzenie to okazja nie tylko dla kibiców, ale także inwestorów. Lepsze nastroje w gospodarce oznaczają bowiem lepsze nastroje na rynku kapitałowym. Oczywiście zawsze należy brać pod uwagę szerszy kontekst ekonomiczny.

Jak utrwalić wzrost gospodarczy po mistrzostwach?

Dodano: 20.04.2012

Organizacja wielkiej imprezy sportowej nie musi zawsze zakończyć się sukcesem. O ile faza „przed imprezą” jest z zasady korzystna dla gospodarki z racji samych inwestycji, faza „po imprezie” wymaga zagospodarowania i ciągłego wykorzystania stworzonej infrastruktury.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl