Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

stopy procentowe

Walutowa układanka

słowa kluczowe: stopy procentowe, PKB, inflacja
Dodano: 20.07.2015

Precyzyjne prognozowanie ceny pieniądza w dłuższym okresie jest niezwykle trudne. O wysokości kursu walutowego decyduje wiele czynników, a na każdy z nich wpływają jeszcze inne uwarunkowania.

Turecki łącznik

Dodano: 15.04.2015

Młode społeczeństwo, dynamiczna gospodarka, ścisłe związki z Bliskim Wschodem i dążenie do zachodnich standardów – Turcja ma szansę stać się ważnym ogniwem europejskiej gospodarki.

Dobry początek nowego roku

Dodano: 31.03.2015

Pierwsze tygodnie 2015 roku nie zawiodły, przynosząc potwierdzenie, że światowa gospodarka rozwija się w założonym, dobrym kierunku. Nastroje inwestorów może dodatkowo poprawić fakt, że – po wielokrotnie obniżanych prognozach wzrostu na ten rok – oczekiwania są tak niskie, że wiele danych ma szansę bardzo pozytywnie zaskoczyć rynek.

Brytyjski sukces zadziwia Europę

Dodano: 11.01.2015

Trzecia gospodarka Unii Europejskiej rozwija się najszybciej spośród krajów G7 i odrobiła już straty po wielkim załamaniu z 2008 roku. Wzrostowi gospodarczemu towarzyszy – tak pożądany przez rządy wszystkich krajów – spadek bezrobocia. Co składa się na brytyjski fenomen?

Tani pieniądz rządzi rynkami

Dodano: 23.12.2014

Ostatnie decyzje Banku Japonii i Europejskiego Banku Centralnego mają znaczący wpływ na ocenę stanu światowej gospodarki i scenariusze jej dalszego rozwoju. Również w Polsce mamy rekordowo niskie stopy, które rzutują nie tylko na kształt rynku oszczędności, lecz także perspektywy naszej gospodarki. Dokąd zaprowadzi nas tani pieniądz?

Oswoić ryzyko

Dodano: 24.07.2014

Oszczędzanie w funduszach inwestycyjnych, jak każda inna inwestycja, wymaga pogodzenia się z tym, że możliwości osiągnięcia wysokich zysków towarzyszy odpowiednio wysokie ryzyko. To jasne dla każdego, ale warto poznać bliżej źródła ryzyka, bo im więcej o nim wiemy, tym łatwiej możemy nim zarządzać.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl