Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao
Jesteś w: Rynki

Tania ropa napędza gospodarkę

Dodano: 01.04.2015

Ceny ropy już nie pierwszy raz odgrywają pierwszoplanową rolę w analizach makroekonomicznych. Dlaczego tak mało płacimy za litr paliwa? I co tania ropa oznacza w dłuższej perspektywie dla globalnej gospodarki i… polityki?

Dobry początek nowego roku

Dodano: 31.03.2015

Pierwsze tygodnie 2015 roku nie zawiodły, przynosząc potwierdzenie, że światowa gospodarka rozwija się w założonym, dobrym kierunku. Nastroje inwestorów może dodatkowo poprawić fakt, że – po wielokrotnie obniżanych prognozach wzrostu na ten rok – oczekiwania są tak niskie, że wiele danych ma szansę bardzo pozytywnie zaskoczyć rynek.

Przepis na pracę

Dodano: 15.01.2015

Podczas gdy kilkadziesiąt procent młodych mieszkańców krajów południa Europy nie ma pracy, nasi zachodni sąsiedzi potrafią skutecznie walczyć z bezrobociem wśród młodzieży nawet wtedy, gdy ich gospodarka przestaje się rozwijać. Nie udałoby się to, gdyby nie szkolnictwo zawodowe.

Brytyjski sukces zadziwia Europę

Dodano: 11.01.2015

Trzecia gospodarka Unii Europejskiej rozwija się najszybciej spośród krajów G7 i odrobiła już straty po wielkim załamaniu z 2008 roku. Wzrostowi gospodarczemu towarzyszy – tak pożądany przez rządy wszystkich krajów – spadek bezrobocia. Co składa się na brytyjski fenomen?

To był dobry rok dla funduszy - wywiad z Krzysztofem Lewandowskim

Dodano: 30.12.2014

W mijającym roku Polacy coraz częściej i śmielej inwestowali w fundusze. To spowodowało, że w czerwcu 2014 roku wartość aktywów netto funduszy inwestycyjnych na polskim rynku przekroczyła po raz pierwszy w historii granicę 200 mld zł.

Tani pieniądz rządzi rynkami

Dodano: 23.12.2014

Ostatnie decyzje Banku Japonii i Europejskiego Banku Centralnego mają znaczący wpływ na ocenę stanu światowej gospodarki i scenariusze jej dalszego rozwoju. Również w Polsce mamy rekordowo niskie stopy, które rzutują nie tylko na kształt rynku oszczędności, lecz także perspektywy naszej gospodarki. Dokąd zaprowadzi nas tani pieniądz?

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl