Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao
Jesteś w: Rynki

Rumuński cud gospodarczy?

Dodano: 20.04.2017

W 2017 roku Rumunia będzie prawdopodobnie najszybciej rozwijającym się krajem Unii Europejskiej. Według ostatnich przewidywań Narodowej Komisji Prognoz tempo wzrostu rumuńskiej gospodarki może przekroczyć nawet 5%.

Globalna gospodarka silniejsza od oczekiwań

słowa kluczowe: Pekao TFI, wywiad, Brexit, Piotr Sałata
Dodano: 11.04.2017

Mam wrażenie, że w ostatnich kilku latach nam wszystkim za bardzo udzielił się minorowy nastrój, potęgowany w ubiegłym roku ogólną niepewnością związaną z wynikiem referendum w Wielkiej Brytanii oraz z wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. A gospodarka w tym czasie „robiła swoje”, nie oglądając się na geopolitykę – dziś mamy tego pozytywne efekty – ocenia Piotr Sałata, zarządzający i analityk w zespole zarządzania portfelami akcyjnymi i zrównoważonymi w Pioneer Pekao TFI.

Wiosenny powrót optymizmu

Dodano: 10.04.2017

Pierwszy kwartał, a szczególnie pierwsze dwa miesiące tego roku doskonale wpisały się w to, co mogliśmy już zaobserwować w końcówce 2016 roku. Pozytywny sentyment inwestorów, który jak huragan przetoczył się po wielu rynkach akcji na świecie, wspierany przez coraz lepsze dane makroekonomiczne napływające z głównych gospodarek, popchnął wiele z nich na nowe lokalne, ale też czasami historyczne rekordy cenowe.

Zielona wyspa jest tylko jedna

słowa kluczowe: Irlandia, gospodarka, PKB
Dodano: 16.11.2016

W ciągu kilku lat Irlandia z kraju pogrążonego w głębokim kryzysie zmieniła się w najszybciej rozwijającą się gospodarkę Unii Europejskiej. I wszystko wskazuje na to, że również w tym roku Zielona Wyspa utrzyma wysokie tempo wzrostu.

Zarządzanie aktywami bezpośrednio w Pioneer Pekao TFI

słowa kluczowe: IKE, Pekao TFI, Peter Bodis, IKZE
Dodano: 08.11.2016

Od 1 października 2016 roku zarządzanie aktywami funduszy inwestycyjnych Pioneer oraz usługa zarządzania portfelami instrumentów finansowych prowadzone są bezpośrednio w Pioneer Pekao TFI S.A. Wcześniej za zarządzanie odpowiedzialna była spółka Pioneer Pekao Investment Management S.A. będąca jedynym akcjonariuszem Towarzystwa.

Obligacje: obowiązkowo w portfelu

Dodano: 02.11.2016

Obligacje są instrumentem finansowym, który przy odpowiednio długim horyzoncie inwestycyjnym przynosi przewidywalną stopę zwrotu. Dlatego należy je traktować jako element stabilizujący wartość inwestycji. Udział i rodzaj obligacji w portfelu powinien zależeć od indywidualnej sytuacji każdego inwestora: horyzontu i celu inwestycji, akceptacji ryzyka, ale także wieku, sytuacjizawodowej czy źródła dochodów – tłumaczy Radosław Cholewiński, zarządzający portfelem papierów dłużnych w Pioneer Pekao TFI S.A.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl