Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

regularne inwestowanie

Sztuka oszczędzania

Dodano: 21.10.2013

Październik to tradycyjnie miesiąc oszczędzania, ale nawyk odkładania pieniędzy powinien nam towarzyszyć przez całe życie, a nie 30 dni w roku. Niestety, pod względem systematycznego inwestowania i zapobiegliwości finansowej Polacy wypadają blado na tle Europy.

Oszczędzanie. Z podatkiem czy bez podatku?

Dodano: 04.09.2012

Inwestując długoterminowo, musimy również wziąć pod uwagę kwestię podatku. W Polsce dochody kapitałowe obłożone są 19-proc. podatkiem, popularnie zwanym od nazwiska pomysłodawcy „podatkiem Belki”. W praktyce oznacza to, że prawie 1/5 naszych zysków zasila budżet państwa zamiast naszego własnego.

Jak uzbierać 100 tys. złotych?

Dodano: 30.08.2012

Zaoszczędzenie stosunkowo niewielkich kwot, np. kilku, kilkunastu tysięcy na remont mieszkania, nie musi być zadaniem trudnym, zwłaszcza jeśli możemy ten proces rozłożyć na dłuższy okres czasu. Załóżmy jednak, że chcemy zgromadzić większą kwotę i osiągnąć magiczny pułap 100 tys. zł. Ile musimy odkładać i przez jaki okres czasu, aby osiągnąć ten cel?

Jak sfinansować dobre studia dla dziecka?

Dodano: 28.08.2012

Wiele osób uważa, że najistotniejszym i decydującym o całej przyszłości etapem edukacji są studia. Jak zapewnić dziecku zdobycie wyższego wykształcenia na renomowanej uczelni? Jak zgromadzić potrzebne środki?

Oszczędzanie czy kredyt?

Dodano: 17.08.2012

Odkładając niewielkie kwoty, możemy z czasem zgromadzić większy kapitał, który daje poczucie komfortu. Jesteśmy spokojniejsi wiedząc, że mamy z czego sfinansować nieprzewidziane wydatki, jak awaria samochodu czy nawet cieknący dach.

Zalety regularnego oszczędzania

Dodano: 16.08.2012

Oszczędzanie wciąż nie cieszy się w Polsce dużą popularnością. Z Raportu Fundacji Kronenberga „Postawy Polaków wobec oszczędzania” opublikowanego w październiku 2011 r. wynika, że tylko 7% z nas regularnie oszczędza[1].

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl