Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

oszczędzanie

Oszczędzanie mimochodem

Dodano: 26.07.2016

Zmieniając codzienne nawyki i zwyczaje zakupowe, można wygospodarować co miesiąc pewną sumę pieniędzy, która odkładana regularnie pozwoli zgromadzić kapitał na realizację przyszłych celów. Jak zostać mistrzem oszczędzania „przy okazji”?

Dobra perspektywa na przyszłość

Dodano: 06.07.2015

W kwietniu oferta portfeli dostępnych w ramach Programu poszerzyła się o kolejny: Portfel globalny, pozwalający inwestować docelowo w starannie dobrane instrumenty finansowe z całego świata. Środki są lokowane w subfundusze o różnym potencjale wzrostu i poziomie ryzyka dostosowanym do planowanego okresu oszczędzania.

Dobry plan to połowa sukcesu

Dodano: 31.12.2014

Świadome, systematyczne oszczędzanie otwiera drogę do osiągnięcia celów, nawet tych, które dziś wydają się nierealne. Najważniejsze to wiedzieć, po co inwestujemy. Jasno określony cel pomaga wytrwać w oszczędzaniu, a jednocześnie – poprzez zdefiniowanie horyzontu inwestycji – ułatwia wybór optymalnej strategii.

Oszczędzanie. Z podatkiem czy bez podatku?

Dodano: 04.09.2012

Inwestując długoterminowo, musimy również wziąć pod uwagę kwestię podatku. W Polsce dochody kapitałowe obłożone są 19-proc. podatkiem, popularnie zwanym od nazwiska pomysłodawcy „podatkiem Belki”. W praktyce oznacza to, że prawie 1/5 naszych zysków zasila budżet państwa zamiast naszego własnego.

Instrumenty wspierające regularne oszczędzanie

Dodano: 31.08.2012

Z badania przeprowadzonego w 2011 roku przez Fundację Kronenberga wynika, że aż 35% Polaków oszczędza, odkładając pieniądze na rachunku bieżącym[1]. To jedna z najbardziej nieefektywnych metod gromadzenia kapitału.

Czy warto oszczędzać, spłacając jednocześnie kredyt?

Dodano: 27.08.2012

Zdarza się, że kredyt oferuje jedyną możliwość sfinansowania wydatków. Tak często jest w przypadku zakupu domu lub mieszkania. Niewiele osób może sobie pozwolić na odłożenie odpowiedniej sumy. W przypadku przeciętnego 30-latka, który chce założyć rodzinę, kredyt zwykle jest jedynym rozwiązaniem.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl