Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

ocena ryzyka

Czy agencje ratingowe są wiarygodne?

Dodano: 03.08.2012

Oceny agencji ratingowych nie są nieomylne. Dużą rolę odgrywa tutaj fakt, że agencja pozyskuje dane do oceny ze źródeł ogólnodostępnych w przypadku ratingu niezamawianego lub bezpośrednio od klienta, co zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem.

Agencje ratingowe w USA

Dodano: 02.08.2012

Można zadać słuszne pytanie, dlaczego mamy się zajmować agencjami w USA, skoro jesteśmy w centrum Europy?

Metodologia oceny, czyli jak powstają ratingi

Dodano: 01.08.2012

Ocena wiarygodności kredytowej instytucji lub państw jest zadaniem złożonym, wymagającym analizy dużej ilości danych. Profesjonalnie wykonana ocena ratingowa weźmie pod uwagę zarówno sytuację wewnętrzną, jak i zewnętrzną danego podmiotu.

Agencje ratingowe

Dodano: 31.07.2012

W ciągu kilku ostatnich kryzysowych lat wiele słyszeliśmy o agencjach ratingowych, często w kontekście spadających ratingów i, w konsekwencji, kolejnych gospodarczych niepokojów. Czy ogromny wpływ, jaki ratingi mają na zachowanie inwestorów, jest jednak uzasadniony?

Między wierszami. Oceń ryzyko inwestycyjne

Dodano: 27.07.2012

Aby odpowiednio wybrać fundusz inwestycyjny, nie wystarczy znajomość wyników najnowszych rankingów. Trzeba odpowiedzieć sobie także na jedno zasadnicze pytanie: na jakie ryzyko mogę sobie pozwolić?

Fundusze to nie tylko zysk – pamiętaj o kosztach

Dodano: 13.04.2012

Inwestując w fundusze rynków zagranicznych, należy pamiętać o kosztach z tym związanych, przede wszystkim często niedocenianym ryzyku walutowym oraz różnicy między ceną kupna i sprzedaży walut. Ma to zasadnicze znaczenie przy szacowaniu oczekiwanych zysków.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl