Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

obligacje

Obligacje: obowiązkowo w portfelu

Dodano: 02.11.2016

Obligacje są instrumentem finansowym, który przy odpowiednio długim horyzoncie inwestycyjnym przynosi przewidywalną stopę zwrotu. Dlatego należy je traktować jako element stabilizujący wartość inwestycji. Udział i rodzaj obligacji w portfelu powinien zależeć od indywidualnej sytuacji każdego inwestora: horyzontu i celu inwestycji, akceptacji ryzyka, ale także wieku, sytuacjizawodowej czy źródła dochodów – tłumaczy Radosław Cholewiński, zarządzający portfelem papierów dłużnych w Pioneer Pekao TFI S.A.

Naczynia połączone

Dodano: 01.04.2016

Współczesny rynek kapitałowy nie mógłby istnieć bez instytucji, które zajmują się jego nadzorowaniem, zapewnieniem bezpieczeństwa obrotu, a także pośrednictwem w transakcjach. Choć podstawowe zasady działania rynku są proste i niezmienne od kilkuset lat, dziś trudno go sobie wyobrazić bez giełdy, domów maklerskich, nadzoru, depozytu papierów wartościowych czy towarzystw funduszy inwestycyjnych. 

Obligacja niejedno ma imię

Dodano: 25.07.2012

Obligacje, dotąd uznawane za jeden z najbezpieczniejszych instrumentów finansowych, ostatnio w obliczu kryzysu zadłużenia wielu krajów strefy euro przestały być jako takie postrzegane. Czy słusznie? Czy warto nadal w nie inwestować?

Jak inwestować? Fundusze obligacji

Dodano: 31.12.2011

Inwestycje w akcje to szansa na większe zyski, ale też konieczność liczenia się z większym ryzykiem. Znacznie bezpieczniejszy od akcji jest sektor obligacji, który – co warto wyraźnie zaznaczyć – przez ostatnie kilka lat może poszczycić się naprawdę dobrymi stopami zwrotu.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl