Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao
Jesteś w: Poradnik > Najlepsza edukacja dla dziecka. Korzystna inwestycja

Najlepsza edukacja dla dziecka. Korzystna inwestycja

Powrót »
Dodano: 29.08.2012
Najlepsza edukacja dla dziecka. Korzystna inwestycja

Zamiast zakładać najdroższe scenariusze finansowe przyszłych studiów dziecka, możemy optymistycznie liczyć na to, że będzie ono miało darmowy dostęp do edukacji wyższej. Jednak nawet w tym przypadku systematyczne oszczędzanie się opłaci.

 

Jeśli edukacja pozostanie bezpłatna, a dziecko będzie studiować w swoim rodzinnym mieście, wykluczając tym samym konieczność wynajmu mieszkania, odłożone w tym celu pieniądze nie będą potrzebne. Jednak wówczas, mając dostęp do sporej gotówki, będzie można zrealizować inne marzenia: kupić nowy samochód, pojechać w wymarzoną podróż czy kupić letni domek za miastem.

Zaoszczędzone pieniądze można w takiej sytuacji przeznaczyć również na inny rodzaj wsparcia dla dziecka wkraczającego w dorosłe życie – i przykładowo wpłacić je jako wkład własny na jego pierwsze mieszkanie.

 

Czasem inwestując pieniądze, warto podjąć ryzyko. Nie warto jednak ryzykować przyszłości dziecka – w tym przypadku o wiele lepiej jest mieć pewność, że w razie potrzeby istnieje możliwość finansowego wsparcia dziecka w ważnych dla niego chwilach. A taki komfort zapewni tylko systematyczne, konsekwentne oszczędzanie.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl