Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao
Jesteś w: Mój portfel

Jak inwestować bezpiecznie?

Dodano: 03.09.2012

Jeśli chcemy oszczędzać długoterminowo, warto zastanowić się nad przyjęciem odpowiedniej strategii. Zanim podejmiemy konkretne decyzje, powinniśmy jednak wyraźnie określić, jak duże ryzyko jesteśmy gotowi zaakceptować i jak wiele rzeczywiście o inwestowaniu wiemy.

Instrumenty wspierające regularne oszczędzanie

Dodano: 31.08.2012

Z badania przeprowadzonego w 2011 roku przez Fundację Kronenberga wynika, że aż 35% Polaków oszczędza, odkładając pieniądze na rachunku bieżącym[1]. To jedna z najbardziej nieefektywnych metod gromadzenia kapitału.

Jak uzbierać 100 tys. złotych?

Dodano: 30.08.2012

Zaoszczędzenie stosunkowo niewielkich kwot, np. kilku, kilkunastu tysięcy na remont mieszkania, nie musi być zadaniem trudnym, zwłaszcza jeśli możemy ten proces rozłożyć na dłuższy okres czasu. Załóżmy jednak, że chcemy zgromadzić większą kwotę i osiągnąć magiczny pułap 100 tys. zł. Ile musimy odkładać i przez jaki okres czasu, aby osiągnąć ten cel?

Czy warto oszczędzać, spłacając jednocześnie kredyt?

Dodano: 27.08.2012

Zdarza się, że kredyt oferuje jedyną możliwość sfinansowania wydatków. Tak często jest w przypadku zakupu domu lub mieszkania. Niewiele osób może sobie pozwolić na odłożenie odpowiedniej sumy. W przypadku przeciętnego 30-latka, który chce założyć rodzinę, kredyt zwykle jest jedynym rozwiązaniem.

Oszczędzanie czy kredyt?

Dodano: 17.08.2012

Odkładając niewielkie kwoty, możemy z czasem zgromadzić większy kapitał, który daje poczucie komfortu. Jesteśmy spokojniejsi wiedząc, że mamy z czego sfinansować nieprzewidziane wydatki, jak awaria samochodu czy nawet cieknący dach.

Zalety regularnego oszczędzania

Dodano: 16.08.2012

Oszczędzanie wciąż nie cieszy się w Polsce dużą popularnością. Z Raportu Fundacji Kronenberga „Postawy Polaków wobec oszczędzania” opublikowanego w październiku 2011 r. wynika, że tylko 7% z nas regularnie oszczędza[1].

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl