Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao
Jesteś w: Mój portfel

Co za ulga (emerytalna)

Dodano: 27.12.2013

Świadomi inwestorzy, szukający efektywnych form lokowania kapitału w długim terminie, powinni jeszcze w tym roku zainteresować się ulgami podatkowymi związanymi z IKE i IKZE. Tym bardziej że rząd zapowiada uproszczenie zasad funkcjonowania IKZE. Zmiany powinny zachęcić do dodatkowego oszczędzania na emeryturę zwłaszcza osoby, które wcześniej tego nie robiły.

PPE mają przyszłość

Dodano: 29.10.2013

Choć funkcjonują już od kilkunastu lat, pracownicze programy emerytalne (PPE) nie cieszą się w Polsce zbyt dużą popularnością. Niezasłużenie, gdyż oferują szereg wyjątkowych korzyści pracownikom i pracodawcom. Warto poznać je bliżej.

Inwestycje pod kontrolą

Dodano: 28.10.2013

Choć fundusze są inwestycją długoterminową, spora grupa inwestorów lubi regularnie sprawdzać stan swoich oszczędności. Uczestnicy funduszy inwestycyjnych Pioneer korzystają w tym celu z telefonicznego (IVR) bądź internetowego (ePioneer) systemu informacji. Dodatkowo dzięki usłudze TelePioneer mogą szybko i wygodnie składać niektóre rodzaje zleceń. 

Akcje w akcji

Dodano: 01.08.2013

Warto zacząć kupować akcje, gdy słowo „kryzys” w mediach jest odmieniane przez wszystkie przypadki – uważają wytrawni inwestorzy. Przykład subfunduszu Pioneer Dynamicznych Spółek dowodzi, że skuteczna selekcja i monitoring inwestycji przynoszą ponadprzeciętne wyniki niezależnie od koniunktury.

Więcej możliwości

Dodano: 24.04.2013

Inwestorzy poszukują coraz bardziej zróżnicowanych strategii dopasowanych do ich potrzeb. Odpowiadając na te oczekiwania, Pioneer Pekao TFI S.A. systematycznie poszerza ofertę programów inwestycyjnych o kolejne portfele.

Oszczędzanie. Z podatkiem czy bez podatku?

Dodano: 04.09.2012

Inwestując długoterminowo, musimy również wziąć pod uwagę kwestię podatku. W Polsce dochody kapitałowe obłożone są 19-proc. podatkiem, popularnie zwanym od nazwiska pomysłodawcy „podatkiem Belki”. W praktyce oznacza to, że prawie 1/5 naszych zysków zasila budżet państwa zamiast naszego własnego.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl