Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

kryzys

Kryzys da się lubić

Dodano: 16.07.2013

Każdy kryzys to swoiste katharsis, z którego wychodzimy mocniejsi. Obecne pokolenie zapamięta na długo tę lekcję, a biznes wróci, przynajmniej na jakiś czas, do korzeni. Chciwość zawsze będzie immanentną cechą przedsiębiorczości, ale będzie równoważona przez większą odpowiedzialność – uważa Peter Bodis, wiceprezes Zarządu Pioneer Pekao Investment Management S.A., odpowiedzialny za Pion Zarządzania Aktywami.

Dariusz Filar: Czas działania

Dodano: 27.03.2013

Musimy konsekwentnie poprawiać warunki funkcjonowania biznesu oraz rynku pracy. Sprawność w obu tych obszarach pozwoli na lepsze wykorzystanie dobrej koniunktury europejskiej i globalnej, nawet jeśli na jej powrót przyjdzie trochę poczekać.

 

Walka o zaufanie

Dodano: 18.06.2012

Pierwsza edycja Europejskiego Kongresu Finansowego zgromadziła pod koniec maja w Sopocie kilkaset czołowych postaci gospodarki, nauki i polityki, z Joaquinem Almunią, wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, na czele.

CO Z TĄ UNIĄ? Koniec idealizmu – czas na decyzje

Dodano: 26.04.2012

Unia Europejska już dawno przestała być tylko obszarem wolnego handlu. Szczytna skądinąd idea wspólnoty narodów o wspólnych interesach i korzyściach oznacza również wzajemne ponoszenie odpowiedzialności, na co nie są jeszcze gotowe społeczeństwa krajów członkowskich.

CO Z TĄ UNIĄ? Czy tylko kraje PIIGS są odpowiedzialne?

Dodano: 26.04.2012

Zrzucenie całej winy za obecny kryzys na Grecję i pozostałe kraje PIIGS (Portugalia, Włochy, Irlandia, Hiszpania) jest jednak pewnym uproszczeniem problemu. Czy rzeczywiście, jak twierdzą bogatsze kraje północy, problem leży jedynie po stronie południowców?

CO Z TĄ UNIĄ? Tani kredyt i inne przyczyny kryzysu finansowego

słowa kluczowe: strefa euro, kryzys, gospodarka
Dodano: 24.04.2012

Kraje rozwinięte od zawsze miały przywilej taniego kredytu – rynek wierzy, że ryzyko ich niewypłacalności jest nikłe, nie żąda więc wysokiej premii. Problem w tym, że wraz z postępującym procesem rozszerzenia Unii Europejskiej do worka pt. „kraje rozwinięte” wrzucono kraje, które wcale aż tak rozwinięte nie są.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl