Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

komentarz rynkowy

Wiosenny powrót optymizmu

Dodano: 10.04.2017

Pierwszy kwartał, a szczególnie pierwsze dwa miesiące tego roku doskonale wpisały się w to, co mogliśmy już zaobserwować w końcówce 2016 roku. Pozytywny sentyment inwestorów, który jak huragan przetoczył się po wielu rynkach akcji na świecie, wspierany przez coraz lepsze dane makroekonomiczne napływające z głównych gospodarek, popchnął wiele z nich na nowe lokalne, ale też czasami historyczne rekordy cenowe.

Gospodarka i geopolityka: naczynia połączone

Dodano: 02.11.2016

Dużym czynnikiem ryzyka pozostaje natężenie zdarzeń o charakterze geopolitycznym i politycznym. Znakiem zapytania są kolejne ruchy banków centralnych. W takich uwarunkowaniach rynkowych optymalną strategią wydaje się ostrożne i umiarkowane podejście do rynku akcji, z akcentem położonym raczej na aktywa rynków wschodzących. Mimo to nie brakuje pierwszych jaskółek ożywienia, co napawa nadzieją w kontekście kolejnych miesięcy.

Czas wielkich rozstrzygnięć

Dodano: 12.07.2016

Na decyzje inwestorów dominujący wpływ ma ocena czynników ryzyka, w tym tych kluczowych, związanych z wynikiem referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, polityką monetarną Fed, wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych oraz utrzymującą się na świecie deflacją.

Turecki łącznik

Dodano: 15.04.2015

Młode społeczeństwo, dynamiczna gospodarka, ścisłe związki z Bliskim Wschodem i dążenie do zachodnich standardów – Turcja ma szansę stać się ważnym ogniwem europejskiej gospodarki.

Więcej luzu

Dodano: 02.04.2015

Program skupu aktywów ogłoszony przez Europejski Bank Centralny sprowadza się do jednego: zalać rynek nowo wydrukowanymi euro. Czy to wystarczy, by wyrwać strefę euro ze stagnacji?

Dobry początek nowego roku

Dodano: 31.03.2015

Pierwsze tygodnie 2015 roku nie zawiodły, przynosząc potwierdzenie, że światowa gospodarka rozwija się w założonym, dobrym kierunku. Nastroje inwestorów może dodatkowo poprawić fakt, że – po wielokrotnie obniżanych prognozach wzrostu na ten rok – oczekiwania są tak niskie, że wiele danych ma szansę bardzo pozytywnie zaskoczyć rynek.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl