Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao
Jesteś w: Poradnik > Jak inwestować? Fundusze akcji

Jak inwestować? Fundusze akcji

Powrót »
słowa kluczowe: inwestycje, GPW, fundusze akcji, akcje
Dodano: 30.12.2011
Fundusze akcji
Jak inwestować? Fundusze akcji

Doświadczeni inwestorzy wiedzą, że kryzys to szansa, a w niespokojnych czasach rodzą się największe fortuny. Spadki notowań akcji mogą być doskonałą okazją do zarobienia pieniędzy. 

Wiele osób uważa, że w sytuacji, w której kursy akcji spadają, a prognozy wzrostu gospodarczego wielu krajów są dalekie od optymizmu, należy trzymać się z daleka od rynku akcji. Doświadczeni inwestorzy wiedzą jednak, że kryzys to szansa. Spadki notowań akcji mogą być bowiem doskonałą okazją do zarobienia pieniędzy. Warunek jest jeden – trzeba zainwestować w akcje spółek, które mają najlepsze perspektywy wzrostu cen, gdy na rynki wróci dobra koniunktura.

Indywidualny inwestor rzadko ma jednak wiedzę i czas, pozwalający śledzić kondycję kilkuset spółek giełdowych notowanych na GPW (nie mówiąc o rynkach zagranicznych). Z pomocą przychodzą mu towarzystwa funduszy inwestycyjnych i ich fundusze akcyjne. Są one przeznaczone dla inwestorów, którzy oczekują zysków większych niż na lokacie, a zarazem akceptują wyższe ryzyko. Ponieważ fundusze akcyjne inwestują większość (nawet do 100 proc. aktywów) w akcje, może to oznaczać duże, okresowe wahania wartości inwestycji. Dlatego nie należy ulegać emocjom i nie podejmować nerwowych ruchów, jeżeli przez pewien czas wynik inwestycji będzie ujemny. Warto pamiętać, że fundusz akcji to inwestycja długoterminowa.

Nagrodą za okresowe duże wahania cen jednostek uczestnictwa i związany z tym stres mogą być ponadprzeciętne zyski. Z funduszy akcji mogą korzystać także mniej doświadczeni inwestorzy, o ile dokonują rozważnych zakupów, zgodnie ze sztuką bezpiecznego inwestowania i wskazówkami ekspertów.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl