Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

inwestycje

Dobry początek nowego roku

Dodano: 31.03.2015

Pierwsze tygodnie 2015 roku nie zawiodły, przynosząc potwierdzenie, że światowa gospodarka rozwija się w założonym, dobrym kierunku. Nastroje inwestorów może dodatkowo poprawić fakt, że – po wielokrotnie obniżanych prognozach wzrostu na ten rok – oczekiwania są tak niskie, że wiele danych ma szansę bardzo pozytywnie zaskoczyć rynek.

Tani pieniądz rządzi rynkami

Dodano: 23.12.2014

Ostatnie decyzje Banku Japonii i Europejskiego Banku Centralnego mają znaczący wpływ na ocenę stanu światowej gospodarki i scenariusze jej dalszego rozwoju. Również w Polsce mamy rekordowo niskie stopy, które rzutują nie tylko na kształt rynku oszczędności, lecz także perspektywy naszej gospodarki. Dokąd zaprowadzi nas tani pieniądz?

Zawsze jest czas na akcje

Dodano: 23.10.2014

Przy inwestowaniu długoterminowym, szczególnie z myślą o emeryturze, ważnym składnikiem portfela są akcje. Co ciekawe, powinniśmy mieć w portfelu więcej akcji, niż nam się wydaje. Nic nie ogranicza bowiem lepiej ryzyka niż kilkunastoletni horyzont inwestycji – przekonuje dr Adam Drozdowski, zarządzający portfelami akcji w Pioneer Pekao Investment Management S.A.

Gospodarka silniejsza niż geopolityka

Dodano: 21.10.2014

Dobre prognozy dotyczące gospodarek najważniejszych krajów świata pozostają aktualne mimo negatywnego wydźwięku doniesień z areny geopolityki.

Gospodarka na huśtawce

Dodano: 23.07.2014

Recesje i wzrosty towarzyszą wszystkim gospodarkom świata od początku ich istnienia. Próba walki z cyklicznością koniunktury przypomina porywanie się z motyką na słońce. Jeżeli nie można ze zmiennością wygrać, lepiej zaakceptować jej istnienie i… zarabiać niezależnie od rynkowej pogody.

Ożywienie na peryferiach Europy

Dodano: 05.07.2014

Jeszcze rok temu były pogrążone w problemach, dziś ich kondycja makroekonomiczna jest już znacząco lepsza. Peryferyjne kraje strefy euro – Grecja, Portugalia, Irlandia oraz Hiszpania – mają jednak do nadrobienia bardzo duży dystans. Jego skracanie może stanowić impuls rozwojowy dla całej strefy euro.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl