Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

gospodarka

Innowacyjna ucieczka do przodu

słowa kluczowe: gospodarka, innowacje
Dodano: 25.04.2017

Polska bardzo dobrze wykorzystała szansę, jaką była akcesja do Unii Europejskiej. Coraz częściej pojawiają się jednak głosy, że skracanie dystansu do dojrzałych krajów będzie coraz trudniejsze – jeśli nie niemożliwe. Wszystko zależy od tego, czy uda nam się znaleźć sposób na pułapkę średniego wzrostu. Co nas w niej trzyma i jak się z niej wyrwać?

Zielona wyspa jest tylko jedna

słowa kluczowe: Irlandia, gospodarka, PKB
Dodano: 16.11.2016

W ciągu kilku lat Irlandia z kraju pogrążonego w głębokim kryzysie zmieniła się w najszybciej rozwijającą się gospodarkę Unii Europejskiej. I wszystko wskazuje na to, że również w tym roku Zielona Wyspa utrzyma wysokie tempo wzrostu.

(Co najmniej) cztery powody do optymizmu

Dodano: 22.01.2015

Ostatnio Komisja Europejska oraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy zrewidowały w dół prognozy gospodarcze dla świata, a w szczególności dla Unii Europejskiej i strefy euro na lata 2014–2015. Wydaje mi się, że ów minorowy nastrój jest przesadzony.

Rób to z pasją!

Dodano: 06.08.2014

Parafrazując pierwsze zdanie „Anny Kareniny” Lwa Tołstoja, wszystkie szczęśliwe firmy są do siebie podobne, każda nieszczęśliwa firma jest nieszczęśliwa na swój sposób. Te pierwsze łączy umiejętność budowania sukcesu opartego na pasji i dyscyplinie.

Ożywienie na peryferiach Europy

Dodano: 05.07.2014

Jeszcze rok temu były pogrążone w problemach, dziś ich kondycja makroekonomiczna jest już znacząco lepsza. Peryferyjne kraje strefy euro – Grecja, Portugalia, Irlandia oraz Hiszpania – mają jednak do nadrobienia bardzo duży dystans. Jego skracanie może stanowić impuls rozwojowy dla całej strefy euro.

Nowy Złoty Wiek

Dodano: 16.05.2014

Zasłużyliśmy na złoty medal. Nie tylko w kontekście olimpijskich zmagań, ale przede wszystkim bezprecedensowego tempa, w którym nadgoniliśmy Europę. Imponuje, trzymając się sportowych porównań, nie tylko odległość, ale i styl naszego skoku. W 20 lat nadrobiliśmy pięć wieków zapóźnień, osiągając poziom dobrobytu porównywalny z najlepszym dla Polski okresem Złotego Wieku.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl