Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

gospodarka światowa

Rumuński cud gospodarczy?

Dodano: 20.04.2017

W 2017 roku Rumunia będzie prawdopodobnie najszybciej rozwijającym się krajem Unii Europejskiej. Według ostatnich przewidywań Narodowej Komisji Prognoz tempo wzrostu rumuńskiej gospodarki może przekroczyć nawet 5%.

Wiosenny powrót optymizmu

Dodano: 10.04.2017

Pierwszy kwartał, a szczególnie pierwsze dwa miesiące tego roku doskonale wpisały się w to, co mogliśmy już zaobserwować w końcówce 2016 roku. Pozytywny sentyment inwestorów, który jak huragan przetoczył się po wielu rynkach akcji na świecie, wspierany przez coraz lepsze dane makroekonomiczne napływające z głównych gospodarek, popchnął wiele z nich na nowe lokalne, ale też czasami historyczne rekordy cenowe.

Gospodarka i geopolityka: naczynia połączone

Dodano: 02.11.2016

Dużym czynnikiem ryzyka pozostaje natężenie zdarzeń o charakterze geopolitycznym i politycznym. Znakiem zapytania są kolejne ruchy banków centralnych. W takich uwarunkowaniach rynkowych optymalną strategią wydaje się ostrożne i umiarkowane podejście do rynku akcji, z akcentem położonym raczej na aktywa rynków wschodzących. Mimo to nie brakuje pierwszych jaskółek ożywienia, co napawa nadzieją w kontekście kolejnych miesięcy.

„Bałtyckie tygrysy” odzyskują wigor

Dodano: 29.07.2016

Po krótkim okresie zastoju wywołanym światowym kryzysem gospodarki krajów bałtyckich zaczęły rosnąć w siłę. Przed nimi jednak długa droga do odzyskania niedawnej pozycji najszybciej rozwijających się europejskich państw.

Czas wielkich rozstrzygnięć

Dodano: 12.07.2016

Na decyzje inwestorów dominujący wpływ ma ocena czynników ryzyka, w tym tych kluczowych, związanych z wynikiem referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, polityką monetarną Fed, wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych oraz utrzymującą się na świecie deflacją.

Wzorzec z Północy

Dodano: 01.04.2016

Zapatrzeni w Zachód rzadko spoglądamy na Północ. Tymczasem to Szwecja jest obecnie jedną z najbardziej stabilnych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się europejskich gospodarek. Kraj ten zawdzięcza swój sukces konsekwentnej polityce gospodarczej, innowacyjności, otwartemu podejściu do handlu i udanym reformom.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl