Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

fundusze akcji

Co wpływa na kurs akcji

Dodano: 25.04.2017

Nieodłączną cechą rynku giełdowego jest to, że kurs notowanych na nim akcji podlega wahaniom zarówno w krótkim, jak i długim terminie. O wycenie akcji decyduje bardzo wiele czynników związanych z koniunkturą gospodarczą, jak również funkcjonowaniem danej spółki. Istotne znaczenie ma także aspekt psychologiczny: trudno przewidzieć skutki takich emocji, jak strach czy chciwość. Dlatego w grze giełdowej nie wszyscy wygrywają.

Globalne akcje w akcji

Dodano: 21.04.2017

Scenariusz postępującego ożywienia globalnej gospodarki to szansa dla inwestorów, którzy stawiają na zaangażowanie w akcje, ale mają świadomość tego, że zmienność rynków powinna skłaniać do silnej dywersyfikacji geograficznej. Na tę potrzebę odpowiada nowy subfundusz Pioneer Strategii Globalnej – dynamiczny, wchodzący w skład funduszu parasolowego Pioneer Strategie Funduszowe SFIO.

Skład portfela a faza inwestycji

Dodano: 30.04.2012

Jak planować długoterminowe inwestycje? Kiedy inwestować w fundusze akcji, a kiedy w fundusze rynku pieniężnego czy obligacji? To pytania, które zadaje sobie wielu inwestorów. Z pomocą przychodzą nowoczesne programy inwestycyjne oferujące rozwiązania, które elastycznie łączą możliwość budowania kapitału z potrzebą jego ochrony.

Funduszowy zawrót głowy – fundusze akcyjne, mieszane, bezpieczne

Dodano: 15.02.2012

Optymalna strategia inwestycyjna zakłada dywersyfikację aktywów, czyli inwestowanie środków
w instrumenty o różnym stopniu ryzyka

Jak inwestować? Fundusze akcji

słowa kluczowe: inwestycje, GPW, fundusze akcji, akcje
Dodano: 30.12.2011

Doświadczeni inwestorzy wiedzą, że kryzys to szansa, a w niespokojnych czasach rodzą się największe fortuny. Spadki notowań akcji mogą być doskonałą okazją do zarobienia pieniędzy. 

Jak działają fundusze inwestycyjne

Dodano: 13.12.2011

Inwestor składa zlecenie nabycia jednostek wybranego funduszu i… co dalej? Gdzie trafiają środki? Co dokładnie robi zarządzający funduszem? W jaki sposób podejmuje swoje decyzje? Odsłaniamy kulisy procesu inwestycyjnego.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl