Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

felieton

„Wyćwierkane” zyski

Dodano: 18.11.2016

Radio potrzebowało prawie 40 lat, żeby pozyskać 40 mln użytkowników, Facebook – niecałych 4. Informacje zamieszczane w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Twitterze, potrafią zmienić bieg wydarzeń, także w świecie finansów.

Emerytury: przyspieszona lekcja demografii

Dodano: 01.08.2016

Wypłacane przez państwowy system emerytalny świadczenia będą się obniżać – zapewne w kategoriach bezwzględnych, a na pewno w relacji do przeciętnych dochodów w kraju. I nie zmienią tego nawet najlepsze reformy emerytalne, bo herbata od samego mieszania nie staje się słodsza...

(Co najmniej) cztery powody do optymizmu

Dodano: 22.01.2015

Ostatnio Komisja Europejska oraz Międzynarodowy Fundusz Walutowy zrewidowały w dół prognozy gospodarcze dla świata, a w szczególności dla Unii Europejskiej i strefy euro na lata 2014–2015. Wydaje mi się, że ów minorowy nastrój jest przesadzony.

Psychologia inwestowania: Większość nie zawsze ma rację

Dodano: 19.11.2014

Na rynku finansowym nie należy działać pod wpływem silnych emocji i bezkrytycznie naśladować postępowania innych. Intuicję i automatyzm warto zastąpić refleksją i analizą.

Rób to z pasją!

Dodano: 06.08.2014

Parafrazując pierwsze zdanie „Anny Kareniny” Lwa Tołstoja, wszystkie szczęśliwe firmy są do siebie podobne, każda nieszczęśliwa firma jest nieszczęśliwa na swój sposób. Te pierwsze łączy umiejętność budowania sukcesu opartego na pasji i dyscyplinie.

Nowy Złoty Wiek

Dodano: 16.05.2014

Zasłużyliśmy na złoty medal. Nie tylko w kontekście olimpijskich zmagań, ale przede wszystkim bezprecedensowego tempa, w którym nadgoniliśmy Europę. Imponuje, trzymając się sportowych porównań, nie tylko odległość, ale i styl naszego skoku. W 20 lat nadrobiliśmy pięć wieków zapóźnień, osiągając poziom dobrobytu porównywalny z najlepszym dla Polski okresem Złotego Wieku.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl