Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

emerytury

Globalne wyzwanie, różne rozwiązania

Dodano: 08.11.2016

Starzenie się społeczeństw oraz jego ekonomiczne i społeczne konsekwencje to nie tylko jedno z największych wyzwań, przed którymi stoi świat. To także prawdziwy test efektywności systemów emerytalnych. Są kraje, które na ten proces przygotowały się lepiej niż inne. Dania, Holandia i Australia – to m.in. tam warto szukać inspiracji dotyczących tego, jak reformować obowiązkowy filar ubezpieczeń społecznych i upowszechniać dobrowolne oszczędzanie na emeryturę.

Emerytury pod lupą

Dodano: 07.11.2016

W starciu z negatywnymi trendami demograficznymi współczesne systemy emerytalne są praktycznie bez szans. Dzisiejsze poziomy stóp zastąpienia, które już wydają się nam niepokojąco niskie, za parę lat mogą być tylko wspomnieniem. Jeżeli jednak zaczniemy oszczędzanie na emeryturę odpowiednio wcześnie, nie tylko zgromadzimy odpowiedni kapitał, lecz także możemy niemal nie odczuć związanych z tym wyrzeczeń.

Emerytury: przyspieszona lekcja demografii

Dodano: 01.08.2016

Wypłacane przez państwowy system emerytalny świadczenia będą się obniżać – zapewne w kategoriach bezwzględnych, a na pewno w relacji do przeciętnych dochodów w kraju. I nie zmienią tego nawet najlepsze reformy emerytalne, bo herbata od samego mieszania nie staje się słodsza...

IKE i IKZE: oszczędzanie z ulgą

Dodano: 22.12.2014

Na niekorzystne trendy demograficzne wpływu nie mamy, ale na wysokość przyszłej emerytury już tak. Dodatkowe zabezpieczenie przyszłości to już dziś de facto obowiązek każdego z nas.

Życie po OFE

Dodano: 13.01.2014

Reforma systemu emerytalnego, raczej już przesądzona, nie budzi zachwytów większości ekspertów. Zgoda panuje tylko co do jednego pozytywnego efektu zmian: tocząca się dyskusja uzmysłowiła pracującym dziś Polakom, że muszą sami zadbać o godne życie po zakończeniu kariery zawodowej.

Co za ulga (emerytalna)

Dodano: 27.12.2013

Świadomi inwestorzy, szukający efektywnych form lokowania kapitału w długim terminie, powinni jeszcze w tym roku zainteresować się ulgami podatkowymi związanymi z IKE i IKZE. Tym bardziej że rząd zapowiada uproszczenie zasad funkcjonowania IKZE. Zmiany powinny zachęcić do dodatkowego oszczędzania na emeryturę zwłaszcza osoby, które wcześniej tego nie robiły.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl