Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

emerytura

Emerytalny duet

Dodano: 03.11.2016

IKE i IKZE nie tylko brzmią podobnie, lecz także – co najważniejsze – odgrywają podobną rolę: efektywnie pomagają w długoterminowym budowaniu kapitału. To, co je różni, to zastosowane preferencje podatkowe. Warto poznać oba rozwiązania, tym bardziej że możemy skorzystać z nich jednocześnie, zwiększając szansę na godziwą emeryturę.

IKZE: reaktywacja

Dodano: 28.04.2014

W cieniu transferu środków z OFE do ZUS niemal niepostrzeżenie przemknęła informacja o nowelizacji przepisów dotyczących Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). A zmiany są korzystne dla przyszłych emerytów. Znacznie łatwiej dziś obniżyć podstawę opodatkowania i oszczędzać przy tym na dodatkową emeryturę.

Nieubłagana demografia

słowa kluczowe: emerytura, rynek pracy, demografia
Dodano: 18.03.2013

Trendy demograficzne już dziś oddziałują na globalny rynek pracy, a ich wpływ na układ sił w światowej gospodarce będzie z każdym rokiem przybierać na znaczeniu. To problem nie tylko w skali makro. Systemy emerytalne nie będą w stanie sprostać wyzwaniu szybkiego starzenia się społeczeństw, w tym polskiego. Oznacza to, że każdy z nas musi sam zadbać o swoją emeryturę.

Ile powinienem odkładać na emeryturę?

Dodano: 04.05.2012

Uzyskanie odpowiedzi na to pytanie zależy od określenia kilku podstawowych parametrów, takich jak: czas oszczędzania, okres korzystania z oszczędności oraz wysokość oprocentowania.

IKE i IKZE – które konto wybrać?

Dodano: 04.05.2012

Polski system emerytalny oparty na trzech filarach daje możliwość indywidualnego oszczędzania na emeryturę. To od wyboru sposobu oszczędzania w ramach III filaru będzie w dużej mierze zależała finansowa przyszłość na emeryturze.

Jak odłożyć na emeryturę

Dodano: 02.05.2012

Obecnie system emerytalny składa się z trzech filarów, które łącznie powinny zapewnić nam godziwą emeryturę. Niestety nie mamy żadnego wpływu na to, co dzieje się ze środkami, które trafiają do pierwszego i drugiego filaru.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl