Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao
Jesteś w: Inwestycje > Długoterminowe oszczędzanie: nowe możliwości

Długoterminowe oszczędzanie: nowe możliwości

Powrót »
Dodano: 09.07.2015

Zabezpieczeniu finansowemu przyszłości sprzyja dywersyfikacja lokowanych środkow, a także możliwość elastycznej modyfikacji strategii w miarę upływu czasu i zmiany potrzeb życiowych. Dlatego Pioneer Pekao TFI S.A. sukcesywnie wzbogaca programy długoterminowego oszczędzania o nowe subfundusze. 

Od kwietnia br. uczestnicy Programu IKE1 mogą lokować środki także w subfundusz Pioneer Strategii Globalnej, wchodzący w skład Pioneer Strategie Funduszowe SFIO, oraz 2 subfundusze wchodzące w skład Pioneer Funduszy Globalnych SFIO: Pioneer Wzrostu i Dochodu Rynku Europejskiego, Pioneer Wzrostu i Dochodu Rynku Amerykańskiego.

Przypomnijmy, że Program IKE to wygodny sposób na długoterminowe oszczędzanie dodatkowych środków na przyszłą emeryturę na warunkach określonych w Ustawie IKE /IKZE2. Umożliwia on zwolnienie z 19% podatku od dochodów kapitałowych dla każdego uczestnika Programu IKE, dokonującego wypłaty na warunkach określonych w wyżej wymienionej ustawie.

Pod koniec maja br. rozszerzyła się także oferta PAK Pro i PAK Junior3. Inwestorzy systematycznie oszczędzający z myślą o przyszłości (zarówno swojej, jak i dzieci) obecnie mogą wybrać rownież:

  • subfundusz Pioneer Pieniężny Plus, wchodzący w skład Pioneer FIO, a także 3 subfundusze wchodzące w skład Pioneer Funduszy Globalnych SFIO:
  • Pioneer Wzrostu i Dochodu Rynku Amerykańskiego,
  • Pioneer Alternatywny ‒ Globalnego Dochodu,
  • Pioneer Wzrostu i Dochodu Rynku Europejskiego.

Oporacowanie: Zespół Pioneer Pekao TFI S.A.

  1. Program Pioneer Indywidualne Konta Emerytalne
  2. Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych oraz indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego. 
  3. Program Akumulacji Kapitału Pro i Program Akumulacji Kapitału Junior.
Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl