Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

akcje

Co wpływa na kurs akcji

Dodano: 25.04.2017

Nieodłączną cechą rynku giełdowego jest to, że kurs notowanych na nim akcji podlega wahaniom zarówno w krótkim, jak i długim terminie. O wycenie akcji decyduje bardzo wiele czynników związanych z koniunkturą gospodarczą, jak również funkcjonowaniem danej spółki. Istotne znaczenie ma także aspekt psychologiczny: trudno przewidzieć skutki takich emocji, jak strach czy chciwość. Dlatego w grze giełdowej nie wszyscy wygrywają.

Globalne akcje w akcji

Dodano: 21.04.2017

Scenariusz postępującego ożywienia globalnej gospodarki to szansa dla inwestorów, którzy stawiają na zaangażowanie w akcje, ale mają świadomość tego, że zmienność rynków powinna skłaniać do silnej dywersyfikacji geograficznej. Na tę potrzebę odpowiada nowy subfundusz Pioneer Strategii Globalnej – dynamiczny, wchodzący w skład funduszu parasolowego Pioneer Strategie Funduszowe SFIO.

Zawsze jest czas na akcje

Dodano: 23.10.2014

Przy inwestowaniu długoterminowym, szczególnie z myślą o emeryturze, ważnym składnikiem portfela są akcje. Co ciekawe, powinniśmy mieć w portfelu więcej akcji, niż nam się wydaje. Nic nie ogranicza bowiem lepiej ryzyka niż kilkunastoletni horyzont inwestycji – przekonuje dr Adam Drozdowski, zarządzający portfelami akcji w Pioneer Pekao Investment Management S.A.

W drodze na parkiet

Dodano: 14.01.2014

Rynek pierwotny, na którym emitenci sprzedają bezpośrednio nowe papiery wartościowe, pełni bardzo ważną rolę w gospodarce, zapewniając firmom kapitał na rozwój.GPW od kilku lat zajmuje czołową pozycję w Europie pod względem liczby nowych ofert. W III kwartale 2013 roku Warszawa była miejscem aż 19% europejskich debiutów. Na te statystyki pracuje jednak głównie alternatywny rynek NewConnect.

Stopy w dół, akcje w górę?

Dodano: 22.07.2013

Dla osób spłacających kredyty obniżka stóp procentowych to wymarzony prezent. Inwestorzy poszukujący alternatywy dla lokat i obligacji chętniej patrzą w kierunku rynków akcji. Należy jednak liczyć się z ryzykiem, ponieważ niskie stopy są często sygnałem, że w gospodarce nie dzieje się najlepiej. 

Jak inwestować? Fundusze akcji

słowa kluczowe: inwestycje, GPW, fundusze akcji, akcje
Dodano: 30.12.2011

Doświadczeni inwestorzy wiedzą, że kryzys to szansa, a w niespokojnych czasach rodzą się największe fortuny. Spadki notowań akcji mogą być doskonałą okazją do zarobienia pieniędzy. 

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl