Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

Piotr Szulec

Wiosenny powrót optymizmu

Dodano: 10.04.2017

Pierwszy kwartał, a szczególnie pierwsze dwa miesiące tego roku doskonale wpisały się w to, co mogliśmy już zaobserwować w końcówce 2016 roku. Pozytywny sentyment inwestorów, który jak huragan przetoczył się po wielu rynkach akcji na świecie, wspierany przez coraz lepsze dane makroekonomiczne napływające z głównych gospodarek, popchnął wiele z nich na nowe lokalne, ale też czasami historyczne rekordy cenowe.

Gospodarka i geopolityka: naczynia połączone

Dodano: 02.11.2016

Dużym czynnikiem ryzyka pozostaje natężenie zdarzeń o charakterze geopolitycznym i politycznym. Znakiem zapytania są kolejne ruchy banków centralnych. W takich uwarunkowaniach rynkowych optymalną strategią wydaje się ostrożne i umiarkowane podejście do rynku akcji, z akcentem położonym raczej na aktywa rynków wschodzących. Mimo to nie brakuje pierwszych jaskółek ożywienia, co napawa nadzieją w kontekście kolejnych miesięcy.

Dobry początek nowego roku

Dodano: 31.03.2015

Pierwsze tygodnie 2015 roku nie zawiodły, przynosząc potwierdzenie, że światowa gospodarka rozwija się w założonym, dobrym kierunku. Nastroje inwestorów może dodatkowo poprawić fakt, że – po wielokrotnie obniżanych prognozach wzrostu na ten rok – oczekiwania są tak niskie, że wiele danych ma szansę bardzo pozytywnie zaskoczyć rynek.

Tani pieniądz rządzi rynkami

Dodano: 23.12.2014

Ostatnie decyzje Banku Japonii i Europejskiego Banku Centralnego mają znaczący wpływ na ocenę stanu światowej gospodarki i scenariusze jej dalszego rozwoju. Również w Polsce mamy rekordowo niskie stopy, które rzutują nie tylko na kształt rynku oszczędności, lecz także perspektywy naszej gospodarki. Dokąd zaprowadzi nas tani pieniądz?

Gospodarka silniejsza niż geopolityka

Dodano: 21.10.2014

Dobre prognozy dotyczące gospodarek najważniejszych krajów świata pozostają aktualne mimo negatywnego wydźwięku doniesień z areny geopolityki.

Wzrostowy scenariusz – niezagrożony

Dodano: 05.07.2014

Wskaźniki wyprzedzające potwierdzają, że sytuacja światowej gospodarki, pomimo wiosennego „potknięcia”, nadal się poprawia i daje szansę na kontynuację dotychczasowego ożywienia. Na tle innych krajów szczególnie dobrze prezentuje się Polska.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl