Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

Pekao TFI

Co wpływa na kurs akcji

Dodano: 25.04.2017

Nieodłączną cechą rynku giełdowego jest to, że kurs notowanych na nim akcji podlega wahaniom zarówno w krótkim, jak i długim terminie. O wycenie akcji decyduje bardzo wiele czynników związanych z koniunkturą gospodarczą, jak również funkcjonowaniem danej spółki. Istotne znaczenie ma także aspekt psychologiczny: trudno przewidzieć skutki takich emocji, jak strach czy chciwość. Dlatego w grze giełdowej nie wszyscy wygrywają.

Bank centralny: aktor wielu ról

Dodano: 25.04.2017

Od czasu ostatniego globalnego kryzysu finansowego banki centralne poszerzyły swoje funkcje. Nie tylko stoją na straży stabilności pieniądza i poziomu inflacji, lecz także muszą dbać o stabilność całego systemu finansowego.

Globalne akcje w akcji

Dodano: 21.04.2017

Scenariusz postępującego ożywienia globalnej gospodarki to szansa dla inwestorów, którzy stawiają na zaangażowanie w akcje, ale mają świadomość tego, że zmienność rynków powinna skłaniać do silnej dywersyfikacji geograficznej. Na tę potrzebę odpowiada nowy subfundusz Pioneer Strategii Globalnej – dynamiczny, wchodzący w skład funduszu parasolowego Pioneer Strategie Funduszowe SFIO.

Globalna gospodarka silniejsza od oczekiwań

słowa kluczowe: Pekao TFI, wywiad, Brexit, Piotr Sałata
Dodano: 11.04.2017

Mam wrażenie, że w ostatnich kilku latach nam wszystkim za bardzo udzielił się minorowy nastrój, potęgowany w ubiegłym roku ogólną niepewnością związaną z wynikiem referendum w Wielkiej Brytanii oraz z wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. A gospodarka w tym czasie „robiła swoje”, nie oglądając się na geopolitykę – dziś mamy tego pozytywne efekty – ocenia Piotr Sałata, zarządzający i analityk w zespole zarządzania portfelami akcyjnymi i zrównoważonymi w Pioneer Pekao TFI.

Przystań dla inwestycji

Dodano: 09.11.2016

Subfundusz Pioneer Pieniężny Plus może stanowić atrakcyjną propozycję dla inwestorów poszukujących źródeł dochodu, które byłyby konkurencyjne wobec depozytów bankowych, przy umiarkowanie niskim poziomie ryzyka oraz niewielkich wahaniach wartości jednostki uczestnictwa.

Zarządzanie aktywami bezpośrednio w Pioneer Pekao TFI

słowa kluczowe: IKE, Pekao TFI, Peter Bodis, IKZE
Dodano: 08.11.2016

Od 1 października 2016 roku zarządzanie aktywami funduszy inwestycyjnych Pioneer oraz usługa zarządzania portfelami instrumentów finansowych prowadzone są bezpośrednio w Pioneer Pekao TFI S.A. Wcześniej za zarządzanie odpowiedzialna była spółka Pioneer Pekao Investment Management S.A. będąca jedynym akcjonariuszem Towarzystwa.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl