Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

PMI

Dobry początek nowego roku

Dodano: 31.03.2015

Pierwsze tygodnie 2015 roku nie zawiodły, przynosząc potwierdzenie, że światowa gospodarka rozwija się w założonym, dobrym kierunku. Nastroje inwestorów może dodatkowo poprawić fakt, że – po wielokrotnie obniżanych prognozach wzrostu na ten rok – oczekiwania są tak niskie, że wiele danych ma szansę bardzo pozytywnie zaskoczyć rynek.

Tani pieniądz rządzi rynkami

Dodano: 23.12.2014

Ostatnie decyzje Banku Japonii i Europejskiego Banku Centralnego mają znaczący wpływ na ocenę stanu światowej gospodarki i scenariusze jej dalszego rozwoju. Również w Polsce mamy rekordowo niskie stopy, które rzutują nie tylko na kształt rynku oszczędności, lecz także perspektywy naszej gospodarki. Dokąd zaprowadzi nas tani pieniądz?

Gospodarka silniejsza niż geopolityka

Dodano: 21.10.2014

Dobre prognozy dotyczące gospodarek najważniejszych krajów świata pozostają aktualne mimo negatywnego wydźwięku doniesień z areny geopolityki.

Coraz lepsze perspektywy

Dodano: 09.01.2014

Po sześciu relatywnie chudych latach sytuacja w globalnej gospodarce zaczyna wracać do normalności. Wiele wskazuje na to, że najgorsze jest za nami, a dotychczasowy kryzys wydaje się zmierzać ku końcowi. W nadchodzących latach oczekujemy zdecydowanej poprawy sytuacji, która powinna sprzyjać bardziej agresywnym strategiom inwestycyjnym.

Czas zakupów

Dodano: 14.10.2013

Inwestorzy napędzani coraz lepszymi odczytami danych makro, szczególnie w Europie, zdecydowanie przystąpili do zakupów. We wzrostach wyróżniały się m.in. amerykański rynek akcji, gdzie indeks S&P 500 wzrósł powyżej 1700 punktów, niemiecki DAX czy też indeks naszego szerokiego rynku WIG.

Naczynia połączone. Wyprzedzające wskaźniki makroekonomiczne

Dodano: 09.08.2012

Gospodarcza rzeczywistość opisywana jest dziesiątkami wskaźników ekonomicznych. Które z nich są dla inwestorów szczególnie ważne? Jak je interpretować i wykorzystać przygotowując strategię inwestycyjną?

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl