Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

PKB

Rumuński cud gospodarczy?

Dodano: 20.04.2017

W 2017 roku Rumunia będzie prawdopodobnie najszybciej rozwijającym się krajem Unii Europejskiej. Według ostatnich przewidywań Narodowej Komisji Prognoz tempo wzrostu rumuńskiej gospodarki może przekroczyć nawet 5%.

Zielona wyspa jest tylko jedna

słowa kluczowe: Irlandia, gospodarka, PKB
Dodano: 16.11.2016

W ciągu kilku lat Irlandia z kraju pogrążonego w głębokim kryzysie zmieniła się w najszybciej rozwijającą się gospodarkę Unii Europejskiej. I wszystko wskazuje na to, że również w tym roku Zielona Wyspa utrzyma wysokie tempo wzrostu.

„Bałtyckie tygrysy” odzyskują wigor

Dodano: 29.07.2016

Po krótkim okresie zastoju wywołanym światowym kryzysem gospodarki krajów bałtyckich zaczęły rosnąć w siłę. Przed nimi jednak długa droga do odzyskania niedawnej pozycji najszybciej rozwijających się europejskich państw.

Wzorzec z Północy

Dodano: 01.04.2016

Zapatrzeni w Zachód rzadko spoglądamy na Północ. Tymczasem to Szwecja jest obecnie jedną z najbardziej stabilnych, a jednocześnie najszybciej rozwijających się europejskich gospodarek. Kraj ten zawdzięcza swój sukces konsekwentnej polityce gospodarczej, innowacyjności, otwartemu podejściu do handlu i udanym reformom.

Walutowa układanka

słowa kluczowe: stopy procentowe, PKB, inflacja
Dodano: 20.07.2015

Precyzyjne prognozowanie ceny pieniądza w dłuższym okresie jest niezwykle trudne. O wysokości kursu walutowego decyduje wiele czynników, a na każdy z nich wpływają jeszcze inne uwarunkowania.

Japonia: reaktywacja

Dodano: 27.10.2014

Trzecia gospodarka świata rozwija się najszybciej od 2011 roku. Blisko sześcioprocentowego wzrostu PKB mógłby jej pozazdrościć niejeden kraj rozwijający się. Trudno o lepszy dowód na to, że abenomika, jak nazywana jest polityka premiera Shinzo Abego, jest wyjątkowo skuteczna. W czym tkwi jej sekret?

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl