Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

PKB Polski

Wiosenny powrót optymizmu

Dodano: 10.04.2017

Pierwszy kwartał, a szczególnie pierwsze dwa miesiące tego roku doskonale wpisały się w to, co mogliśmy już zaobserwować w końcówce 2016 roku. Pozytywny sentyment inwestorów, który jak huragan przetoczył się po wielu rynkach akcji na świecie, wspierany przez coraz lepsze dane makroekonomiczne napływające z głównych gospodarek, popchnął wiele z nich na nowe lokalne, ale też czasami historyczne rekordy cenowe.

Gospodarka i geopolityka: naczynia połączone

Dodano: 02.11.2016

Dużym czynnikiem ryzyka pozostaje natężenie zdarzeń o charakterze geopolitycznym i politycznym. Znakiem zapytania są kolejne ruchy banków centralnych. W takich uwarunkowaniach rynkowych optymalną strategią wydaje się ostrożne i umiarkowane podejście do rynku akcji, z akcentem położonym raczej na aktywa rynków wschodzących. Mimo to nie brakuje pierwszych jaskółek ożywienia, co napawa nadzieją w kontekście kolejnych miesięcy.

Czas wielkich rozstrzygnięć

Dodano: 12.07.2016

Na decyzje inwestorów dominujący wpływ ma ocena czynników ryzyka, w tym tych kluczowych, związanych z wynikiem referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, polityką monetarną Fed, wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych oraz utrzymującą się na świecie deflacją.

Inwestorzy wracają do Europy i Azji

Dodano: 29.06.2015

Ostatnie miesiące potwierdzają realizację scenariusza, w którym inwestorzy – w poszukiwaniu nowych źródeł wzrostu – stopniowo przenoszą swoje zainteresowanie z amerykańskiego rynku akcji w kierunku Europy oraz wybranych rynków azjatyckich, przede wszystkim Japonii i Chin.

Czempion znad Wisły

Dodano: 30.04.2015

Polska przeżywa swój nowy złoty wiek. Odnosimy historyczne sukcesy w gospodarce, sporcie, kinematografii. To nie przypadek. Dlaczego z grona krajów postsocjalistycznych to właśnie nam udało się najlepiej wykorzystać szansę transformacji?

Nowy Złoty Wiek

Dodano: 16.05.2014

Zasłużyliśmy na złoty medal. Nie tylko w kontekście olimpijskich zmagań, ale przede wszystkim bezprecedensowego tempa, w którym nadgoniliśmy Europę. Imponuje, trzymając się sportowych porównań, nie tylko odległość, ale i styl naszego skoku. W 20 lat nadrobiliśmy pięć wieków zapóźnień, osiągając poziom dobrobytu porównywalny z najlepszym dla Polski okresem Złotego Wieku.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl