Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

Komisja Nadzoru Finansowego

Co wpływa na kurs akcji

Dodano: 25.04.2017

Nieodłączną cechą rynku giełdowego jest to, że kurs notowanych na nim akcji podlega wahaniom zarówno w krótkim, jak i długim terminie. O wycenie akcji decyduje bardzo wiele czynników związanych z koniunkturą gospodarczą, jak również funkcjonowaniem danej spółki. Istotne znaczenie ma także aspekt psychologiczny: trudno przewidzieć skutki takich emocji, jak strach czy chciwość. Dlatego w grze giełdowej nie wszyscy wygrywają.

Naczynia połączone

Dodano: 01.04.2016

Współczesny rynek kapitałowy nie mógłby istnieć bez instytucji, które zajmują się jego nadzorowaniem, zapewnieniem bezpieczeństwa obrotu, a także pośrednictwem w transakcjach. Choć podstawowe zasady działania rynku są proste i niezmienne od kilkuset lat, dziś trudno go sobie wyobrazić bez giełdy, domów maklerskich, nadzoru, depozytu papierów wartościowych czy towarzystw funduszy inwestycyjnych. 

Jak kryzys w Grecji wpłynie na Polskę?

Dodano: 29.11.2011

Kryzys w Grecji i nienajlepsza sytuacja w strefie euro ma, niestety, duże znaczenie dla Polaków. Ponad połowę naszego handlu zagranicznego przypada na kraje należące do strefy euro, a wiele banków działających w Polsce ma właśnie tam swoje centrale. Jak więc greckie problemy mogą wpłynąć na portfele Polaków?

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl