Ten serwis wykorzystuje pliki cookie w celu ułatwienia nawigacji i lepszego dostosowania strony do preferencji użytkownika. Pliki te można zablokować w dowolnym momencie, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.

Dowiedz się więcej.
Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.
Magazyn Uczestników funduszy Pekao

GPW

Naczynia połączone

Dodano: 01.04.2016

Współczesny rynek kapitałowy nie mógłby istnieć bez instytucji, które zajmują się jego nadzorowaniem, zapewnieniem bezpieczeństwa obrotu, a także pośrednictwem w transakcjach. Choć podstawowe zasady działania rynku są proste i niezmienne od kilkuset lat, dziś trudno go sobie wyobrazić bez giełdy, domów maklerskich, nadzoru, depozytu papierów wartościowych czy towarzystw funduszy inwestycyjnych. 

Po kapitał na giełdę

Dodano: 20.04.2015

Na giełdach, w tym także polskiej, nie brakuje przykładów firm, dla których debiut okazał się początkiem pasma wielkich biznesowych sukcesów. Dowodzą one, że pozyskanie finansowania poprzez sprzedaż akcji nie powinno być celem samym w sobie, ale jednym z elementów strategicznego planu rozwoju.

Zawsze jest czas na akcje

Dodano: 23.10.2014

Przy inwestowaniu długoterminowym, szczególnie z myślą o emeryturze, ważnym składnikiem portfela są akcje. Co ciekawe, powinniśmy mieć w portfelu więcej akcji, niż nam się wydaje. Nic nie ogranicza bowiem lepiej ryzyka niż kilkunastoletni horyzont inwestycji – przekonuje dr Adam Drozdowski, zarządzający portfelami akcji w Pioneer Pekao Investment Management S.A.

Czas na dywidendę

słowa kluczowe: GPW, rynek kapitałowy, dywidenda
Dodano: 29.04.2013

Co trzecia spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) dzieli się z akcjonariuszami częścią wypracowanych zysków. Pokusa inwestycji w spółki regularnie przynoszące dodatkowy dochód jest spora. Trzeba jednak dużej wiedzy, by z grona spółek dywidendowych wybrać te, które łączą dywidendę z silnymi fundamentami i dobrymi perspektywami.

Giełda szans

Dodano: 17.04.2013

W połowie kwietnia Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (GPW) zamieni wysłużony Warset na nowy system transakcyjny UTP, analogiczny do tych wykorzystywanych na największych światowych parkietach. To dobra okazja do bilansu ostatnich dwóch dekad w najnowszej historii polskiego rynku kapitałowego.

20 lat historii Funduszy Pioneer, cz. 2

Dodano: 05.07.2012

Minęły już dwie dekady od chwili, gdy Pioneer zaczął tworzyć historię rynku funduszy w Polsce i umożliwił Polakom powszechne inwestowanie na rynku kapitałowym.

Skontaktuj się z nami

Centrum Obsługi Klienta:
801 641 641 lub (+48) 22 640 40 40
pekaotfiCOK@pekao-fs.com.pl